Архив рубрики ‘ Новини

Мафіозі Прогнімак знищує Жуків острів!

Знищення Жукового острова сягнуло фінальної стадії: туди вже тягнуть каналізацію

 За сприяння лідера партії «Зелені» Олександра Прогнімака?  
 

 

«Вечірній Київ», як і багато інших міських ЗМІ, вже неодноразово піднімав проблему незаконної забудови заповідного Жукового острова. На жаль, громадський резонанс, що його викликає тема знищення чи не останнього острівця живої природи в міській смузі, досі жодним чином не відбивається на його долі. Під бурхливі протести жителів планомірна забудова заповідного Жукового острова триває. Так, у найближчому майбутньому, попри відсутність будь-яких дозволів на проведення будівельних робіт, компанія ТОВ «Ав-медгруп» має намір провести до самісінького центра заповідника каналізацію.

Поки влада мовчить

Активне будівництво на прибережній території в заповіднику «Жуків острів» біля в’їзду на острів Водників не припиняється ні на хвилину. Паркани, шлагбауми і будівельна техніка там прописалися вже давно. А незабаром на острові — заповідному об’єкті – з’явиться… каналізація. Директор таємничої компанії «Ав-медгруп» Богдан Волков через пресу поінформував киян про наміри компанії «виконати проектування системи централізованої каналізації з локальними очисними спорудами реабілітаційно-оздоровчого центру із зоною відпочинку на острові Жуків Голосіївського р-ну м. Києва». Природно, бізнесмен «зобов’язується забезпечити дотримання вимог охорони навколишнього природного середовища при проектуванні системи каналізування об’єкту та локальних очисних споруд». Утім, повірити в це складно, оскільки пан Волков не може не знати, що не лише каналізація, а й сама присутність на території острова будівельників є незаконними.

До речі, термін дозволу «Ав-медгруп» на проведення підготовчих робіт минув ще 25 жовтня. Проте, незважаючи на це, роботи там тривають. Більше того, забудовники обгородили ще частину території заповідника колючим дротом, брутально ігноруючи той факт, що «Жуків острів» за рішенням Київради ввійшов до складу регіонально-ландшафтного парку «Дніпровські острови». Тепер ці землі віднесено до розряду природно-заповідних, тож ведення на них будь-якого будівництва заборонено законодавством. До того ж, острів є природним заповідником, на території якого можливі лише наукові дослідження.

На цьому наполягають екологи столиці. За словами Олексія Василюка, замдиректора Національного екологічного центру України, Гідропарк і Жуків острів є землями водного фонду і зеленою зоною загального користування. «Це виключає будь-який дозвіл на забудову», — говорить Олексій Василюк. З огляду на такий факт, дивно, що бурхлива діяльність «Ав-медгруп» дотепер не зацікавила ні правоохоронні органи, ні мерію. До прокуратури і КМДА нами були відіслані запити щодо всіх фактів забудови, проте відповідей «Вечірній Київ» досі не одержав.

«Зелень» — найвагоміший чинник

Тим часом, за словами екологів, основною причиною безкарності забудовників є той факт, що їхню незаконну діяльність «дахують» на найвищому рівні. Серед низки голосних прізвищ найчастіше називають ім’я лідера партії «Зелені», екс-начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві Олександра Прогнімака.

Поки що колишній головний еколог столиці геть заперечує причетність до «Ав-медгруп», та й узагалі до будівництва на Жуковому острові. Більше того, запевняє, що два роки тому звертався до прокурора м. Києва з проханням «дати правову оцінку розпорядженням київського градоначальника, якими надано дозволи на знищення зелених насаджень на острові». На жаль, у щирість політика складно повірити до кінця. Оскільки про причетність пана Прогнімака до фірми «Ав-медгруп» свідчить вагомий факт: на інформаційному табло біля будівництва зазначено, що адреса «Ав-медгруп» — вулиця Хорива, 25. А саме за цією адресою розташований культурно-просвітницький центр Олександра Прогнімака — Alex Art House, де зараз відбувається виставка приналежного йому антикваріату. Можна, звичайно, припустити, що лідер «зелених» надає дах забудовникам Жукового острова просто з любові до природи, проте куди більш імовірно, що існує безпосередній зв’язок чиновника та фірми. До речі, із Жуковим островом пана Прогнімака пов’язує не лише «Ав-медгруп». Під час скандальної «земельної сесії» Київради в грудні 2006 року ще 6 га землі на території заказника «Жуків острів» було виділено ТОВ «Юнацький клуб «Юнга», що, як повідомила глава фракції БЮТ Тетяна Меліхова («Газета по-киевски», 23 грудня 2006 року), також контролюється Олександром Прогнімаком.

До речі, законність передачі землі ТОВ «Юнга» було оскаржено прокуратурою у травні цього року. Як повідомили «Вечірці» в прес-службі прокуратури м. Києва, підставою для звертання прокурора з позовом до суду стало порушення ТОВ «Юнацький клуб «Юнга» вимог діючого земельного законодавства, зокрема, самовільне захоплення земельної ділянки і здійснення самовільного будівництва. 18 травня 2010 року Господарський суд Києва в повному обсязі задовольнив позов столичної прокуратури, яка вимагала розірвати договір оренди земельної ділянки площею 6 га на території заповідника Жуків острів і стягнути штраф за заподіяну шкоду в розмірі понад 650 тис. грн. Тут варто зазначити, що незалежно від рішення суду ця територія втрачена для громади. Адже на місці «Юнацького клуба «Юнга» вже красуються шикарні котеджі.

Голосієво проти

Наявність особистого інтересу Олександра Прогнімака легко пояснює і той факт, що будівництво на острові ігнорує прокуратура, попри те, що будівництво на території дніпровських островів заборонено. Як розповів нам Олександр Незнал – перший заступник голови держадміністрації Голосіївського району, на території якого розташований Жуків острів, вони неодноразово звертались до правоохоронних органів щодо неприпустимості відведення земель у заповідній зоні і необхідності вжиття заходів для припинення будівництва та притягнення порушників до відповідальності згідно з чинним законодавством.

— На жаль, районні держадміністрації не правочинні в таких питаннях. Здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель та благоустроєм покладено на Головне управління контролю за благоустроєм Києва. Питання ж надання дозволу на будівництво перебувають у компетенції Державної архітектурно-будівельної інспекції, — повідомив Олександр Незнал.

Екологи переконані, що жодних дозволів на будівництво – чи то від Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державного управління охорони навколишнього середовища у місті Києві чи від Голосіївської РДА – компанія-замовник не отримувала. У табличці на паркані вказано на наявність у ТОВ «АВ-Медбуд» лише «дозволу від 17.03.2010 р. №1908-Гл/С на проведення підготовчих робіт, отриманого від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в м. Києві». Причому термін навіть цього дозволу збіг минулого місяця, та це не заважає підопічним головного київського «зеленого» продовжувати рити острів уздовж і впоперек.

«Вечірній Київ» 

Шлюха от журналистики Шарий погиб из за гомосексуализма?

“Как уже сообщалось ранее, 1-го ноября 2010 года в доме №31 по улице М.Цветаевой в Киеве был обнаружен труп редактора сайта “From-UA”, наркомана Анатолия Шария. Прибывшая на место оперативно-следственная группа засвидетельствовала следующее: «Труп находится на кушетке в согнутой позе, колени на полу, штаны приспущены, нижняя часть спины оголена. В задний проход трупа гр. Шария засунут предмет, напоминающий ножку стула. На прикроватном столике лежат 20 (двадцать) гривен. Деньги частично в каловых массах. Следов насильственной смерти не обнаружено.

По видимому, смерть наступила в результате внутреннего кровотечения, к которому привело самоудовлетворение с помощью предмета, похожего на ножку стула. В квартире помимо гр Шария находятся двое людей (которые назвались Александр Прогнимак и Владимир Петров), утверждающих, что занимались с гр Шарием действиями сексуального характера за деньги по своей воле и без принуждения. Акт предварительного осмотра места происшествия составлен ст. лет Пукачем. “Анатолий Шарий был известен в среде журналистов своею (цитата) “беспринципностью и заказушностью”. Неоднократно вымогал деньги с фигурантов статей, опубликованных на его ресурсах. Несколько раз Шария избивали или насиловали, избиения погибший всегда списывал на мнимую “журналистскую деятельность”.

http://www.rtkorr.com/news/2010/11/04/187431.new

Украинофоб и гомофоб Анатолий Шарий, исходивший ядом и злобой в адрес геев в статьях «Голубая ржавчина», в недавно переплюнул даже себя, выдав свои очередные испражнения под заголовком «Национализм = гомосексуализм» (http://from-ua.com/voice/76528b89054c7.html). Свой бред он приправил фотографиями, которые так будоражат его извращенный ум. Ему срочно нужно к доктору… но, уже поздно…

Павленко Руслан, Майдан

Конкретний зелений Олександр Прогнімак

Лідера партії “Зелені” Олександра Прогнімака звинувачують у причетності до вирубування дерев на території заказника Жуків острів.

Жителі Голосієва б’ють на сполох: у заказнику Жуків острів триває активне вирубування дерев. Кореспонденти, що прибули на місце подій, на власні очі побачили знищення однієї з найцінніших заповідних зон Києва. Забудовники розпочали підготовчі роботи з винищення дерев: тепер 6 гектарів лісу відгороджено колючим дротом, а робітники за допомогою трактора виривають столітні насадження з корінням. Представники громадських й екологічних организацій звинувачують у причетності до винищення унікальної екосистеми відомого київського політика, лідера партії “Зелені” Олександра Прогнімака.

Природа – ніщо, гроші – все

Жуків острів – унікальна заповідна зона, у первинних лісах якої можна побачити рідкісних, зникаючих звірів, а також червонокнижні рослини. Та схоже, і цей клаптик дикої природи скоро щезне. Принаймні, добрячий його шмат. Як розповіли нам жители Голосієва, нещодавно величезну територію заказника (понад 6 гектарів) обгородили парканом – цегляним, залізним та з колючого дроту. Виглядає цей «парканний шлях» моторошно, бо одразу видно – його було зведено без огляду на територіальну цілісність. Та ще більше щемить у грудях від заново «розчищеної» дороги – вочевидь, замовники вирішили не гаяти часу на пиляння і розпочали виривати дерева відразу з коренем. Вражає те, що по обидва боки від дороги розташовані природні озера, заплавні луки, а насипна траса утримується, певною мірою, завдяки саме цим деревам, багато з яких тепер лежать догори коренями.

– Ми кілька разів бачили, як тут орудує хлопець на тракторі, – розповідають місцеві жителі. – А в неділю не витримали, підійшли до нього і почали з’ясовувати, на якій підставі він знищує насадження. Нічого путнього він не відповів, бо нічого й не знав. Натомість, заїхав за огорожу і більше не показувався. Вочевидь, злякався.

Цю тривожну інформацію підтверджують і факти: кореспонденти побачили десятки повалених дерев – результат кількаденної праці тракториста. Раніше на в’їзді до острова стояв шлагбаум з будкою чергового, та нещодавно його було зруйновано. Зникли й охоронці, які відповідали за безпеку острова. Схоже, про це теж потурбувалися забудовники.

Дорога, «прикрашена» викорчуваними деревами, вивела до узбережжя Дніпра, а паркан уперся у ворота з колючого дроту. За ними чергував охоронець, який пропустити журналістів відмовився. На вимогу назвати себе та установу, де він працює, чоловік злісно відрізав:

– Звати мене Ніхто, працюю я ніде, і сюди ви не пройдете.

З усього було видно, що охоронець нікого не боїться і знає, як йому діяти. Довелося розвертати машину.

Виникає враження, що для замовників будівництва важливий лише власний заробіток, принаймні, це вони вдало продемонстрували вже у перший тиждень проведення підготовчих робіт.

На острові орудує… лідер «зелених» ?

Єдину інформацію про забудовника розміщено на інформаційній дошці, що висить на паркані. Тут вказано телефони замовника, проектувальника, генпідрядної організації, виконроба та установ, відповідальних за авторський і технічний нагляд. Та не все виявилося так просто – телефон замовника (ТОВ «АВ-Медгруп») не працює, а інші зазначені установи, причетні до забудови, або відхрещувалися від співпраці з ТОВ « АВ-Медгруп» або ж відмовлялися розмовляти з кореспондентом «Вечірки», посилаючись на конфіденційність інформації.

Ми спробували з’ясувати, хто є власником ТОВ «АВ-Медгруп». За словами активіста громадської організації Олексія Василюка, до цього товариства має безпосереднє відношення Олександр Прогнімак, лідер партії «Зеленi», тобто людина, яка «за умовчанням» повинна відстоювати природні цінності, а не знищувати їх. Про причетність пана Прогнімака до ТОВ «АВ-Медгруп») заявляє також ще один скандальний екологічний активіст Вадим Гладчук. Втім, сам пан Прогнімак заперечує свою причетність до компанії, винної до вирубки лісу.

Як повідомили вчора «Вечірці» в прес-службі Олександра Прогнімака, він не має жодного відношення до ТОВ «АВ-МЕДГРУП». У прес-службі політика кореспондентові  також порадили не вірити статтям в інтернеті. В той же час, дійсно на декількох інтернет-сайтах дуже детально прописана схема причетність пана Прогнімака до компанії ТОВ «АВ-МЕДГРУП», що займається вирубкою дерев на території Жукового острова. Крім того, раніше пан Прогнімак неодноразово був замішаний в різних скандалах, пов’язаних із земельними питаннями.

Поза законом

Також хочемо зазначити, що, за даними екологів, жодних дозволів на будівництво – від Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державного управління охорони навколишнього середовища у місті Києві чи від Голосіївської РДА – компанією-замовником на забудову отримано не було. У вивісці на паркані вказано на наявність у ТОВ «АВ-Медбуд» «дозволу від 17.03.2010 №1908-Гл/С на проведення підготовчих робіт, отриманого від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в м. Києві».

Як повідомив нам перший заступник голови держадміністрації Голосіївського району О. Незнал, на території якого розташований Жуків острів, вони неодноразово звертались до правоохоронних органів щодо неприпустимості відведення земель у заповідній зоні і необхідності вжиття заходів для припинення будівництва та притягнення порушників до відповідальності згідно з чинним законодавством: «На жаль, районні держадміністрації не правочинні в таких питаннях. Здійснення самоврядного контролю за використанням і охороною земель та благоустроєм покладено на Головне управління контролю за благоустроєм Києва. Питання надання дозволу на будівництво перебувають в компетенції Державної архітектурно-будівельної інспекції».

Згідно з інформацією Державного управління охорони навколишнього природного середовища у столиці, проблема в тому, що на сьогоднішній день не визначені кордони заповідника Жуків острів, що і дозволяє різним організаціям, користуючись юридично двозначним статусом заповідника проводити тут будівельні роботи. В Державному управлінні охороні навколішнього природного середовіща також повідомили, що зараз питання про те, яка саме територія острова є заповідником, а яка ні, є предметом судового розгляду. Отже не виключено, що забудовники активізувалися саме з тієї причини, що скоро можна чекати заборони на будь-яке будівництво на території острова.

До речі

26 травня 2009 року було вбито активіста екологічного руху Олексія Гончарова. Це сталося після того, як активіст показав журналістам телеканалу ICTV незаконне видобування піску у заповіднику Жуків острів.

– Ця справа доволі заплутана, слідство за нею досі триває, – повідомив  заступник начальника ЦГЗ ГУ МВС у м. Києві Володимир Дмитренко. – За місяць після вбивства Гончарова було затримано виконавців злочину. Замовники ж убивства, бізнесмени, які видобували пісок, утекли з країни і оголошені у міжнародний розшук. За цим фактом порушено карну справу за статтею 115 КК України (умисне вбивство).

 

Київпрес