Сьогодні на прохання депутатів Київради бути відвертішими «Хрещатик» розпочинає розповіді про всіх без винятку 120 місцевих обранців. Кожний, незважаючи на фракцію та посаду, одержить свій інформаційний портрет. Таким чином видання відкриє читачам, кого вони врешті-решт обрали. Першим у списку «Хрещатика» став керівник постійної комісії з питань культури та інформаційної політики Олександр Прогнімак.

Конкретний хлопець з досвідом

Депутат Київської міської ради від фракції Партії регіонів Олександр Прогнімак готувався зовсім не до депутатства в Київраді. Він впевнено крокував військовими сходинками, закінчивши спочатку Київське суворовське училище (1973—1975), а потім Донецьке вище училище інженерних військ та військ зв’язку (1975—1979). Потрапивши на афганську війну досить молодою людиною (1980—1981), пан Прогнімак тільки укріпився у своєму виборі. Але “життя театр, і люди в ньому актори” — прийшла Перебудова, і Олександр Прогнімак, як більшість “афганців”, кинувся створювати власний бізнес — почавши бізнес з нерухомістю, незабаром створив “Асоціацію Форум”. Олександр Прогнімак не приховує, що спочатку спекулював: “Створення Асоціації починалося на початку 90-х років, коли все кипіло, а законодавча база була сирою, наприклад, податкової служби тоді взагалі ще не існувало. У 1993 році ми почали із звичайної, як тоді виражалися, спекуляції нерухомістю”. Через деякий час, вдало вступивши в контакт “з людьми в погонах”, компанія пана Прогнімака почала реалізовувати конфісковану нерухомість. “Якщо людина серйозно займається нерухомістю, у неї завжди є робота. Крім того, торгівля нерухомістю має деякі переваги. Її не можна буквально вкрасти, якщо клієнти грамотні в цьому питанні, їх важко обдурити”,— зазначає депутат Київради, підкреслюючи, що це достатньо реальний бізнес, який є одним з базових видів діяльності будь-якої країни. 

“Основний вид діяльності, яким ми зараз займаємося,— це юридичний супровід всіх операцій в бізнесі, і в першу чергу операцій з нерухомістю. Фірми, що входять до числа членів Асоціації “Форум”, є найкращими в Києві з питань реалізації конфіскованого і успадкованого державою нерухомого майна. Враховуючи цей факт, Служба безпеки України, Державна податкова адміністрація України залучають наші структури до взаємовигідної співпраці в цій області”,— підкреслює Олександр Прогнімак.

Душа — не цяцька

На виборах у Київраду 2002 року у Олександра Прогнімака було 27 конкурентів. “Конкуренція була жорстока, а супротивники серйозні і гідні. Але обійшлося без брудних технологій: ми підписали, так би мовити, джентльменську угоду. На виборах ніхто нікого брудом не поливав. Моя команда перемогла за рахунок ентузіазму і віри в перемогу. Я йшов у депутати через особисту кризу. До того моменту я досяг певного рівня і не знав, куди йти далі. Тому вирішив піднятися на новий для себе ступінь. Намагався щось змінити на краще. Люди це відчули, і — мені повірили. У Чапаєвці один з суперників завіз в кожен будинок будівельні матеріали, а я просто побудував церкву. І Чапаєвка проголосувала за мене”,— так згадує Олександр Прогнімак свої перші вибори. 

Олександр Прогнімак скромно вважає себе ідеалістом. Хтось в це вірить, а хтось — ні. Знайомі Олександра Прогнімака відзначають його як гарного співрозмовника та товариша. Лесь Подерв’янський, наприклад, каже: “Саша Прогнімак, мій добрий знайомий — депутат і юрист. Для нього театр — хобі, і як будь-яке хобі воно є щирим”. Інші ж колеги по депутатському корпусу, переважно з опозиції, завжди підкреслюють, що пан Прогнімак вийшов з бізнесу і тепер у Київраді лобіює земельні інтереси. За словами лідера фракції БЮТ Тетяни Меліхової, 6 га землі на території заповідника “Жуків острів” було виділено ТОВ “Юнацький клуб Юнга”, який контролюється Олександром Прогнімаком. Ось такі зовсім не схожі характеристики. 

Важливий партійний квиток

Олександр Прогнімак з повагою ставиться до лідера своєї партії Віктора Януковича. “Мені він давно імпонував як господарник. І довіреною особою його  я став, тому що хотів набути певного політичного досвіду. Але те, що я побачив під час виборів, мені жахливо не сподобалося. Мистецтво політика в тому і полягає, щоб не сказати правди, але і не збрехати. А у нас же все було з точністю до навпаки: було виплеснуто стільки брехні і бруду! Відчувалася рука Заходу — настільки професійно це було зроблено. Нам інші країни написали сценарій, по якому ми, українці, перетворилися на стадо баранів”,— характеризує він останні вибори. 

Саме президентські вибори та оранжевий хаос, за словами Олександра Прогнімака вплинули на його партійну приналежність. До того часу він був безпартійним. “Якщо не вважати, звичайно, мого комуністичного минулого. Але це невеликий гріх. У Партії Регіонів я бачив силу і перспективу. Ми — партія крупного капіталу, а значить — сила”,— зазначає пан Прогнімак. Коротше кажучи — гроші до грошей, а чому ні? 

До того ж на початку року Олександр Прогнімак став начальником Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві. Звісно, таке не могло бути без допомоги улюбленої партії. 

Але з однопартійцями не так все і добре, як здавалося. Наприклад, у кінці жовтня місяця керівник Київського міського відділення Партії регіонів Василь Горбаль заявив, що Людмила Качурова та Олександр Прогнімак будуть виключені з фракції Партії регіонів у Київраді. За його словами, до подібних кроків підштовхують останні дії цих депутатів, які всупереч позиції фракції не лише прийшли на засідання 1 жовтня, але долучилися до сумнівного голосування, ініційованого керівництвом Київради, стосовно земельних питань. “Ми розглянемо мотиви їхнього рішення: замість того, щоб контролювати хід підрахунку голосів на закріплених за ними дільницях, вони схилились в бік голосування по сумнівним земельним питанням”,— підкреслив Василь Горбаль. Таким чином, коли стоїть вибір — ідеологія партії або професійні питання, пан Прогнімак обирає останнє.

Донецький киянин

Олександр Прогнімак народився в Донецьку (тому, певно, не минув Партії регіонів), хоча вже сприймає себе як справжнього киянина (тому не слухається “старшого”). “Мені здається, що я народився тут і виріс тут. Всі, хто приїжджає сюди з регіонів, вже наступного дня вважають себе киянами. Цей феномен я спостерігаю постійно. Адже Київ особливе місто. Він знаходиться в святому місці. Чимось це місце привертало багато поколінь, які жили до нас”,— підкреслює він. 

Театрал з “Аншлагу”

Без сумніву, це людина різнобічна. Його цікавить і театр, і кіно, і живопис, і музика. Зібрав унікальну бібліотеку старовинних раритетних книг з історії, архітектури, велику колекцію картин. Працюючи на ринку нерухомості, врешті-решт важко не помітити ці супутні товари. Цього замало — Олександр Прогнімак пише п’єси. В муніципальному театрі “Київ” досі йде сатирична постановка “Фракція”. У автори записані письменник Анатолій Крим та сам депутат. Тобто муза відвідує пана Прогнімака у компанії. Сама п’єса в гротескній формі передає характер і вчинки підприємливих “слуг народу”. Воно і не дивно — фактаж просто перед очима. 

Проте сюжет і фабула творіння захопили далеко не всіх. Як сказав один з фахівців з культури (який чомусь вирішив залишитися невідомим): “Фракція” — це дуже примітивна п’єса. Жарти там на рівні “Аншлагу”, про якусь драматургію годі й говорити. Краще показати її у цирку”. 

Як відомо, київським цирком називають ще Київраду. Тому “Хрещатик” пропонує продовжити розповіді про міських депутатів, а як вони зіграють і що — побачимо. Вважаємо, що це буде цікаво. 

ДОСЬЄ “ХРЕЩАТИКА”

 

Прогнімак Олександр Володимирович, член Партії регіонів (з березня 2005), доктор філософії в галузі права (2004); начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві (з грудня 2006); депутат Київської міськради (з квітня 2006), голова постійної комісії з питань культури, інформаційної політики (з червня 2006); 1-й заступник голови Київського міського відділення Партії регіонів.
Народився 2 січня 1958 в м. Донецьк. За національністю — українець. Батько — Букшій Віталій Петрович (1942) — шахтар, пенсіонер; мати Надія Семенівна (1936) — домогосподарка; син Олександр (1985) — студент; син Олексій (1999) — учень.
Освіта: Київське суворовське училище (1973—75); Донецьке вище училище інженерних військ та військ зв’язку (1975—79); Військова академія (1986—87). Полковник запасу (2006).
 
Лютий 1992 — липень 1996 — директор ТОВ “Інпрок”. Липень 1996 — жовтень 2006 — голова ради Асоціації правового та інноваційного забезпечення господарської діяльності “Асоціація Форум”. Листопад—грудень 2006 — заступник начальника відділу промисловості та розвитку інфраструктури, Шевченківська района в м. Києві держадміністрація, депутат Київської міськради (2002—2006). Голова ради Асоціації правового та інноваційного забезпечення господарської діяльності “Асоціація Форум” (юридичний супровід операцій в бізнесі, перш за все — операцій з нерухомістю. СБУ і ГНАУ залучають структури “Форуму” до рішення питань реалізації конфіскованого і успадкованого державою нерухомого майна). 
Довірена особа кандидата на посаду Президента України Віктора Януковича в ТВО № 214 (2004—2005). “Знак Пошани” (2003). Ордени Св. Володимира III (2003), II ст. (2004). 7 медалей. Автор сатир. комедії на 2 дії “Фракція” (2005). Володіє англійською мовою. 
При написані матеріалу використовувалась інформація з наступних джерел: офіційний інтернет-сайт Київської міської ради, незалежне аналітичне агентство “Главред”, “Подробиці.UA”, “Вісник нерухомості”, інформаційний портал ugmk.info, інформаційний портал “proUA”, журнал “Кореспондент”, газета “Вечірній Київ”, газета “Високий Вал”. 

Михайло ШКУРІН, “Хрещатик”