"Зелений" шахрай Прогнімак шантажує та залякує журналістів

З 2009 року після передруку статті «Двойные стандарты чиновников ІІ» на Спротиві та небажання її знищувати на замовлення столичного чиновника Прогнімака весь Інтернет обліплено брудними вигадками про редактора опозиційного Інтернет-видання Sprotiv.org Вадима Гладчука.

Головний редактор Інтернет-видання «Главком» Віктор Шлінчак подав судовий позов проти начальника столичного управління охорони навколишнього середовища, лідера партії «Зелені » Олександра Прогнімака. Позов подано до суду наприкінці травня 2010 року на Зорє Фурунджієву, прес-секретаря Прогнімака.

Причина — кампанія з дискредитації журналіста. Як вважає Віктор Шлінчак, за нею стоять люди з оточення цього чиновника, оскільки цькування почалося відразу після оприлюднення статті про корупційну діяльність головного столичного природоохоронця та листа від Дмитра Гончарова з вимогою знищити гостру публікацію.

Це вже не перший випадок, коли за публікації про Олександра Прогнімака страждають журналісти.

Зокрема, своє звільнення з його ім’ям пов’язує колишній головний редактор «Экономических известий» Юрій Свірко. Свірко у 2007 році відмовився друкувати замовний панегрик скандально відомому чиновнику.

Олександр Прогнімак у 2008 році також прагнув звільнення редактора газети «Хрещатик» Дениса Жарких за гостру публікацію журналіста Петра Щербини «Портрет донецького киянина». Тоді очолювана Прогнімаком комісія Київради з питань культури, інформаційної політики назвала журналістів Деніса Жарких, Романа Кострицю і Петра Щербину профнепридатними і рекомендувала меру Леоніду Черновецькому звільнити одразу трьох редакторів муніціпальних газет.

Я теж пов’язую розгорнуту проти себе «брудну» кількамісячну кампанію в мережі Інтернет з низкою критичних публікацій на адресу злопам’ятного чиновника. Тому закликаю колег виявити солідарність разом протистояти спробам тиску на журналістів з боку Олександра Прогнімака та його кримінального оточення.

Вадим Гладчук, newzz.in.ua